نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب در تصفیه آسا

نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب در تصفیه آسا

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب در تصفیه آسا

نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب در تصفیه آسا

در اینجا قصد داریم آموزش تعویض فیلترهای دستگاههای تصفیه آب خانگی را به روش ساده که هرکسی بتواند در منزل انجام دهد ارائه دهیم . تعویض این فیلترها کار زیاد مشکلی نیست و چند نکته دارد که بهتر است انجام دهید . اگر این نکات را انجام ندهید ، ممکن است به فیلترهای دیگر خسارت وارد شود و یا کاهش کیفیت آب خروجی در طی سالهای آینده را خواهید داشت . این آموزش برای فیلترهای کارتریجی معمول در بازار است که اکثر دستگاهها از این فیلترها استفاده می کنند همانند آکواجوی ، سافت واتر ، آرتک ، فلاکس تک ، کلیر واتر ، رویال ، واتر تک ، واتر فامیلی ، فیلمتک ، سی سی کا ، استار پلاس ، پیوریکام و ...

شکل این فیلتر ها و محل قرار گیری آنها را در دستگاه در شکل زیر مشاهده میکنید .

دستگاه تصفیه آب آسا

چند نکته :

- فیلترهای شماره 2 و 3 بر پایه کربن هستند . کربن استفاده شده در این فیلترها باید منشاء گیاهی داشته باشند و پوست نارگیل اولویت اول است و نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در مراحل اول تا سوم بسیار امری ساده است به صورتی که میتوانید با باز کردن حوزینگ فیلترهای پایینی و جایگزین کردن فیلترهای نو به جای فیلترهای کثیف و بعد از تعویض فیلتر تصفیه آب کربن گیری را فراموش نکنید زیرا در این صورت امکان سوختن ممبران نیز وجود دارد و قیمت فیلتر ممبران کمی گران است زیرا اصلی ترین فیلتر دستگاه شما محسوب میگردد .در بعضی از فیلترها از آنتراسیت استفاده میشود که اصلا برای تصفیه آب استاندارد نیستند و به هیچ عنوان استفاده از این نوع فیلترها توصیه نمی شود . استفاده از آنها باعث کاهش عمر ممبران و پایین آمدن کیفیت آب خروجی و تصفیه نشدن کامل آب و عوارض دیگری در دستگاه تصفیه آب خواهد شد . متاسفانه تعداد زیادی از فیلترهای موجود در بازار از این نوع هستند و یا کیفیت مطلوبی ندارند و در بسته بندی های شیک و زیبا به فروش میرسند که پیشنهاد نمیشود برای تعویض فیلتر تصفیه آب از این نوع مدلهای فیلتر آب تصفیه کن استفاده نمایید.

- ما توصیه میکنیم همیشه از فیلترهای مرغوب و استاندارد استفاده کنید . باور کردنش سخت است اما فیلتر نامرغوب میتواند به راحتی مواد سرطانزا به آب اضافه کند . اگر واقعا قصد دارید از فیلترهای ارزان قیمت استفاده کنید ، پیشنهاد میکنیم دستگاه تصفیه آب خود را جمع کنید و از همان آب لوله کشی شهری استفاده کنید

- بعضی از کمپانی ها از ترتیب دیگری در فیلترها استفاده میکنند . بدین ترتیب که در فیلتر سوم بجای حالت کربن بلاک ، از فیلتر الیافی با دقت 1 میکرون استفاده میکنند . استفاده از فیلترهای کربن بلاک بهتر است و در زمان خرید فیلترهای جدید نیز سعی کنید فیلترهایی خرید کنید که در مرحله سوم از کربن بلاک CTO استفاده کرده اند .

- عمر فیلترهای مرحله 2 و 3 حدود 9500 لیتر و یا 6 ماه عمر مفید است . بهتر است بیشتر از 6 ماه از آنها استفاده نشود . فیلتر اول نیز بستگی به کیفیت آب دارد که هروقت مشاهده کردید کثیف شده و به رنگ قهوه ای در آمده است ، تعویضش کنید . معمولا در مناطق شهری ، همان عمر 6 ماهه را دارد .

- دیر عوض کردن فیلترهای پیش تصفیه و یا قرار دادن فیلترهای جدید تاثیری بر تی دی اس یا سختی آب خروجی ندارد و تشخیص زمان تعویض فیلترهای پیش تصفیه با دستگاه سختی سنج امکان پذیر نیست . شما باید در زمان مناسب فیلترها را تعویض کنید تا بقیه فیلترها و بخش ها ، در حالت بهینه کار خود را انجام دهند . آیا شما روغن موتور اتومبیل خود را وقتی که موتور خراب شد تعویض میکنید یا روغن را در زمان مشخص تعویض میکنید تا به موتور آسیب نرسد؟؟؟

- فیلتر شماره 2 بصورت دانه های کربن فعال است . این ماده با آب واکنش میدهد و آب را تصفیه میکند . وقتی اولین بار آب از این فیلتر عبور میکند ، مقداری از دانه های ریز از فیلتر خارج میشود که آب را به رنگ سیاه مشاهده میکنید . حتما این آب باید از دستگاه خارج شود و به فیلترهای دیگر و مخزن وارد نشود . به شدت به فیلتر ممبران آسیب وارد میکند .

- گاهی بعد از تعویض فیلترها ، آب خروجی شیری رنگ می شود و اگر چند ثانیه صبر کنید از بین خواهد رفت . مثل اینکه آب کلر دارد یا گازدار است . اگر چنین موردی را مشاهده کردید ، طبیعی است و جای نگرانی نیست و به مرور زمان از بین خواهد رفت .

- علاوه بر کربن گیری از فیلتر دوم که در فیلم زیر مشاهده خواهید کرد ، می توانید بعد از نصب فیلتر سوم ، لوله آب ورودی به ممبران را خارج کنید و بعد از باز کردن مسیر آب ، آب ورودی به ممبران را درون تشتی بریزید . این کار جهت اطمینان بیشتر انجام میشود . زیرا برخی از فیلترهای موجود در بازار ، کیفیت چندانی ندارند و فیلتر سوم نیز ممکن است در ابتدای کار کمی آب سیاه یا آب ناخالص تولید کند .

برای تعویض فیلترها شما فقط به یک آچار مخصوص باز کردن هوزینگ احتیاج دارید که معمولا روی تمام دستگاهها موجود است .

درابتدا برای تعویض فیلتر، شیر آب ورودی را ببندید و همچنین دستگاه را از برق بکشید .

شما عزیزان میتوانید جهت اطلاع از قیمت فیلتر تصفیه آب شرکت تصفیه آسا و درخواست خدمات تعویض فیلتر با کارشناسان فروش شرکت شماره ۰۲۱۷۷۱۶۷۷۱۷ تماس حاصل فرمایید.

در این مطلب به آموزش نحوه تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی میپردازیم تا در زمان سرویس دستگاه تصفیه آب به مشکلی برنخورید و بتوانید فیلترهای دستگاه خود را سر موقع و به صورت اصولی عوض کنید. دیر عوض کردن فیلتر تصفیه آب میتواند عوارض بسیاری داشته باشد. یکی از این مسائلی که با اشباع شدن فیلتر آب خانگی رخ میدهد، عبور املاح درشت و شن و ماسه و گل و لای املاح بزرگتر از ۵ میکرون از فیلتر مرحله اول به مراحل بعدی و به خصوص ممبران است که عمر مفید فیلترهای دیگر را کاهش میدهد. قبلا هم اشاره کرده بودیم که حتی اگر شما بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران را نیز بخرید در صورتی که فیلترهای آن را سر موقع عوض نکنید کیفیت آب تصفیه شده کاهش شدیدی پیدا خواهد کرد.

همچنین کیفیت آب خروجی تصفیه شده با دیر عوض کردن فیلترهای دستگاه کاهش پیدا نموده و سختی آب نیز افزایش میابد، پس پیشنهاد میشود که سر موقع و در زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی اقدام نموده و در صورتی که فنی نیستید با کارشناسان شرکت تصفیه آسا جهت تعویض فیلتر تماس حاصل فرمایید.

نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

پیشنهاد میشود برای تعویض فیلتر تصفیه آب اینجا کلیک کنید و مقاله آموزش تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی تصفیه آسا را مطالعه نمایید. حتما این موضوع را در نظر بگیرید که طرز تعویض فیلتر کاملا باید اصولی باشد تا آب آشامیدنی تصفیه گردد و در غیر این صورت بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی هم نمیتواند با عوض کردن غیر اصولی فیلترها، املاح و آلاینده های مضر آب لوله کشی شهری را حذف نماید.

همان‌طور که در بالاتر به شما عزیزان توضیح دادیم، پیشنهاد ما برای تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی ارتباط با کارشناسان فروش و ثبت درخواست تعویض فیلتر است؛ زیرا انجام مراحل تعویض فیلتر یک کار فنی محسوب می‌شود و چون دستگاه دارای پمپ برقی و با آب سر و کار دارد باید نکات اصولی و روش صحیح این امر در نظر گرفته شود.

طریقه تعویض و نصب فیلتر تصفیه آب به شرح زیر و به صورت مرحله به مرحله انجام می‌گیرد. توجه کنید که این مراحل یک به یک انجام شود تا مشکلی برای دستگاه شما به وجود نیاید. در آینده فیلم تعویض فیلتر تصفیه آب نیز در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت تا به طور کامل بتوانید با نحوه عوض کردن فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای و بالاتر آشنا شوید.

ابتدا برای شروع این امر سعی کنید از دستکش‌های محکم برق استفاده نمایید زیرا پیش آمده است که به علت باز نشدن فیلتر تصفیه آب، نیاز به زور بیشتر برای باز کردن حوزینگ‌های پایینی وجود دارد و برای این منظور ممکن است دستان شما آسیب ببیند.

شیر ورودی استیل دستگاه تصفیه را ببندید. شیر ورودی یک شیر گازی در سایز 1/4 است که به شلنگ تصفیه آب متصل شده و آب آشامیدنی را وارد دستگاه شما خواهد کرد. این شیر به وسیله یک سه‌راهی استیل به شیر پیسوار ظرفشویی، زیر سینک شما وصل شده است. برای بستن شیر ورودی احتیاط کنید و بیش از اندازه زور نزنید، چون در صورتی که فشار نامناسب به شیر ورودی وارد شود امکان شکستن شیر از رزوه‌ها وجود دارد و آب از شیر یا سر گازی شیر نشتی می‌کند.

پس از بستن شیر ورودی آب دستگاه قطع میگردد. با آچار حوزینگ فیلترهای مراحل ۱و۲و۳ حوزینگ فیلترهای سه گانه را باز نمایید. وقتی آچار حوزینگ را از زیر حوزینگها وارد دستگاه میکنید به جهت عقربه های ساعت حوزینگ ها باز شده و در خلاف عقربه های ساعت حوزینگ ها بسته میشوند.

منبع : دنیای اقتصاد – وب سایت دستگاه تصفیه آب تصفیه آسا

نوشته شده در خرداد 1400 | رپورتاژ آگهی


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای persian-graph.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:persian-graph.ir | نقشه سایت